DUYURU!

Mağdur olmamanız için lütfen bu yazımızı okuyunuz!

Sprey krom kimyasallarını üretmek amacı ile 2008 yılında kolları sıvadığımızda ülkemizde bırakın başka bir firmayı, sprey kromun ne olduğunu bilen çok az kişi vardı. Biz ise 2 yıllık bir ar&ge sürecinden sonra 2010 yılı Haziran ayında www.realkrom.com isimli siteyi alarak ilk tanıtımlara başladık. solüsyonların daha da geliştirilmesi sürecinin sonucunda ürünlerimizin sorunsuz hale geldiğine kanaat getirdik ve Ankara İvedik Osb sanayisinde ilk işyerimizi açtık.

Zaman içerisinde sprey krom kimyasalları ülkemizde iyice tanınmaya ve ciddi kabul görmeye başladı.İşte tam burada sorunlar da başladı. Zira sprey krom kimyasallarını tanıttığımız isim olan REAL ismi art niyette olan bazı kişilerin de iştahını açtı. Biz firma olarak stratejik bir hata yaptık ve resmi olarak kullandığımız markayı tescil ettirmedik.

Bunu fark ettiği anda hemen marka başvurusunu yapıp tescili aldıktan sonra yıllardır kullandığımız markayı tekrar bize yüksek ücretle geri satmaya çalışandan tutun REAL ismini kullanarak 2 makine satıp ortadan kaybolanlara kadar çeşitli art niyetli insanları gördük.

Artık anladık ki; REAL ismi güvenirliğini yitirmiş ve bu isimle devam ettiğimiz takdirde taklitçilere kanan yeni mağdurlar oluşmaya devam edecek.

Bu vesile ile 2010 yılından bu yana kullandığımız REALKROM markamızdan vazgeçerek 2017 yılı itibarı ile tescilli markamız olan PROKEM KİMYA markamız ile devam etme kararı aldık.

Bu işten nemalanmak için Real adını kullanarak gösterişli web siteleri ile, gerçekte 15 m2 derme çatma bir mekanda müşteri kabul edenden, işyeri bile olmayıp ziyarete gelen müşterisine pastanede randevu verenlere kadar bir çok art niyetli insanlara halen rastlamaktayız.Bu yüzden Sprey krom sistemini satın almak isteyenlere en önemli uyarımız; Biz dahil kim olursa olsun
1- İşyerini görmeden asla ödeme yapmayınız.
2- Boya imalat ve satışında kurumsal olmayan firma mağdur edecek firmadır. Firmanın kurumsallığını görmeden asla sipariş vermeyiniz.
3- Üretici olduğunu iddia eden firmanın resmi izinleri, üretici belgesi, yetkili kimyager, üretim yerini görmek için ısrar ediniz.
4- Gösterişli web sitelerine inanmayınız. Bizzat firmayı ziyaret ediniz.
Saygılarımızla.

www.prokem.com.tr